Patates Suyunun Faydaları?

Patates Suyunun Faydaları? içeriğini okuyabilir, Gaziantep.com Genel kategorisinde yer alan Patates Suyunun Faydaları? yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.

Patates Suyunun Faydaları?

Patates sebzesi, birçok ülkede sevilen bir sebzedir. Bizim ülkemize Güney Amerika’dan gelmiştir. Patates sevilmesinin yanı sıra birçok tedavi edici özelliği de içinde bulundurur. Hatta bu tedavi edici özelikler tıp dünyasının da dikkatini çekmiş ve onlarda patatesten yararlanmaya başlamıştır.

Son yıllarda yapılan araştırmalara göre patates suyunun içerisinde bulunan organik asitler, mineraller ve enzimler sağlığımız konusunda birçok yararlı etkileri olduğu gözlemlenmiştir. Patates suyu sindirim sistemimizin doğru çalışması ve onarılmasında büyük bir yarar sağlar. Midemizde oluşan asitlenmeyi azaltır ve ülser oluşumunu hafifletir. Eğer amacınız ülseri azaltmak ise kırmızı patates suyu kullanmanızı tavsiye edebiliriz. Kırmızı patatesleri güzelce yıkayıp kuruladıktan sonra doğranıp suyu çıkarılmalıdır. Elde edilen su ülsere süper fayda sağlamaktadır. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta ise; ham patates ve siyah noktalı patates kullanmamanız’dır. Bunlar genelde zehirli maddeler içermektedir. Patates ile birlikte havuç suyu ile karışım yaparsanız eğer midede oluşan yanma hissi ve gastrit gibi zararlı şeyleri engelleyebilirsiniz. Patatesin yararları bunlarla birlikte bitmiyor tabi. Patates suyunun yararları çok olduğunu yazımın başında söylemiştim. Eğer karaciğer sorunu çekiyorsanız, 150 gram kadar patates suyunu sabah kahvaltılardan yarım saat önce içerseniz çok güçlü karaciğer temizliği yaptığı bulunmuştur. Bilimsel araştırmaların yanı sıra denemiş bazı hastalar patates suyunun egzama, cilt lekeleri, kuru ve kaşıntılı deri gibi sorunlarının düzelmesine yardımcı olduğunu dile getirmiştir. Patates suyu çiğ olarak içildiğinde çok güzel bir tadı olmadığı için, taze limon suyu ve balla karıştırılıp içildiğinde daha güzel bir tad verdiği bilinir. Hatta sadece balla karıştırılmış çiğ patates suyunu içmek, gıda zehirlenmelerine karşı iyi olduğu ve vücuttaki ürik asit fazlasını dışarı atmamızda yardımcı olduğu araştırmalarca kanıtlanmıştır. Eğer bunlar sizi tatmin etmiş ve ben denemek istiyorum bu tedaviyi derseniz eğer şöyle bir yol izlemeniz gerekmektedir. İki hafta boyunca, sabah ve akşam yemeklerinden yarım saat önce 150 gram kadar taze sıkılmış patates suyu içmeniz tasiye edilir. Daha sonra geçen iki hafta sonunda bir hafta kadar ara verilir ve yine iki haftalık tedavi uygulanır. Tedavi sırasında hafif gıdalar tüketilirse eğer başarı oranı daha yüksek olacaktır.

Patates Suyunun Faydaları? içeriği, 15 Nisan 2019 tarihinde Adana.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha