Makyaj Fırçalarımızı Nasıl Temizleriz?

Makyaj Fırçalarımızı Nasıl Temizleriz? içeriğini okuyabilir, Gaziantep.com Moda & Güzellik kategorisinde yer alan Makyaj Fırçalarımızı Nasıl Temizleriz? yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.

Makyaj Fırçalarımızı Nasıl Temizleriz?

Sürekli kullandığımız makyaj fırçalarını belirli aralıklarla ve şekilde kirinden ve yağından arındırmamız gerekiyor. Makyaj fırçalarını temizlemek için özel üretilmiş temizlik ürünleri veya hazırlayacağımız karışımları kullanabilirsiniz.

Makyaj fırçalarını neredeyse her gün kullanıyoruz ve bizim vazgeçilmez parçalarımızdan birisi oluyor. Arada yıkamak için gerçekten de çok tembellik göstersekte yıkamadığımız sürece cildimizde sivilceler ve başka cilt problemleri çıkabilir. Makyaj fırçaları aşırı derecede bakteri bulunduruyor işte bu yüzden temizlemeliyiz. Makyajın olmazsa olmazları tabi ki fırçalardır. Fırçalar, allık, far, pudra kapatıcı, eyeliner ve ruj fırçalarından oluşmaktadır. Ne yazık ki fırçaları her gün kullanıyoruz ve fırçalarda oldukça kirleniyor. Makyaj fırçasının temiz olması çok önemlidir belirli aralıklarla fırçalarınızı mutlaka temizlemelisiniz. Temizlenmemesi durumda makyaj yapımında destek olmayıp aksine kötü bir görünüme sebep olacaktır. Aşırı kullanılan fırçaları da değiştirmelisiniz. Fırçalarınızı temizlerken birçok üründen yardım alabilirsiniz.

EN ÇOK KULLANILAN MAKYAJ FIRÇALARI NELERDİR?

Fondöten Fırçası: Olmazsa olmazlarımızdan biriside fondöten fırçasıdır. Her makyaj yapanın çantasında bulunması gereken bir fırçadır. Ellerinizin kirlenmesini istemiyorsanız mutlaka fondöten fırçası kullanın. Far Fırçası: Makyajın ana temellerinden birisidir. Evet parmakla uygulamakta güzel oluyor ama far fırçasıyla pigmentleri daha iyi göz kapağınıza sürebilirsiniz. Bur fırçayla çok daha rahat farı gözünüze sürmüş olursunuz. Karıştırma Fırçası: Ve bütün pigmentleri dağıtmak ve iç içe girmesini sağlamak için bu fırçaya mutlaka ihtiyacımız var. Herkes bir tane alsın lütfen. Pigmentleri ve renkleri çok daha güzel dağıtmaya yardımcı bir fırçadır. Allık ve Kontür Fırçası: Bu fırçaları çok yönlü kullanabilirsiniz yatsı olmasına önem verin hem aydınlatıcınızı kullanırken hem de allık sürerken tek bir fırça görevini görmüş olacak. Hem yüzünüze renk gelecek hemde yüzünüzü rahat bir şekilde kontürleyebilirsiniz. Pudra Fırçası: En son fondöteninizi sabitlemek için pufuduk bir fırçaya ihtiyacınız olacak. Bu fırçayla makyajınız hem sabitlemiş olacaksınız hemde pudra her yere yayılmış olacak.

MAKYAJ FIRÇALARI NASIL TEMİZLENİR?

  • Fırçalarınızı yıkamak için bir kaseye ılık su biraz makyaj çıkarma suyu, az zeytin yağı ve bir damla bulaşık deterjanı koyun.
  • Fırçanızın metal kısmı suya değmesin çünkü paslanabilir. Yalnızca uç kısımları suda olsun.
  • Fırçanın üzerindeki kalıntıları temizlemek için elinizle biraz fırça ucunu köpürtebilirsiniz.
  • Köpüren fırçanızı fırça yıkama apartotelleri var yavaşça fırçanızı dairesel hareketlerle üzerinde gezdirin.
  • Fırçanın üzerindeki kalıntıyı mutlaka iyice durulamalısınız.
  • Fırçanızı yıkadıktan sonra havluyla iyice suyunu alın.
  • Havlunun üzerine bütün fırçalarınızı dizin ve kurumaya bırakın.
  • Özelikle beauty blenderların temizlenmesi çok zordur bu yüzden bardağın içerisinde biraz bulaşık deterjanı koyun biraz su ekleyin beauty blenderınızı içine koyun ve mikrodalga fırında 2 dakika ısıtın. Sonuç mükemmel olacak ilk gün ki gibi tertemiz. Şunu söyleyelim bulaşık deterjanıyla yıkayacağınız için iyice durulamalısınız.

Not: Asla kurutma makinesi ile kurutmayın çünkü fırçalarınızın uçları yanabilir.

Makyaj Fırçalarımızı Nasıl Temizleriz? içeriği, 04 Nisan 2019 tarihinde Adana.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha