Asetonsuz Oje Çıkarma Nasıl Olur?

Asetonsuz Oje Çıkarma Nasıl Olur? içeriğini okuyabilir, Gaziantep.com Moda & Güzellik kategorisinde yer alan Asetonsuz Oje Çıkarma Nasıl Olur? yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.

Asetonsuz Oje Çıkarma Nasıl Olur?

Evde aseton yok, halinizde yok çıkıp bir aseton almaya o halde evde bulunan malzemelerden asetonsuz oje çıkarmak mümkün; Kolonya ile oje çıkarma

Gerekli malzemeler; Kolonya, Tabak, Bir miktar pamuk. Öncelikle kolonyadan bir miktar tırnaklarımızı kaplayacak yükseklikte tabağa koyuyoruz. Tüm tırnaklarımızı kolonyada 3-4 dk beklettikten sonra yine limonlu pamuk yardımıyla ojeyi çıkartıyoruz. Yumuşayan ojelerinizi tırnaklarınızla da kaldırarak işlemi hızlandırabilirsiniz. Kolonya ile oje çıkarma aseton kadar etkili olmasa da asetonunuzun olmadığı zamanlarda yardımınıza koşabilir. Ojenin tamamını çıkardıktan sonra vazelin gibi nemlendiriciler yardımıyla nemlendirmeyi unutmayın, kolonya tırnaklarınızı kurutup zarar verebilir.

Limon ve sirke ile oje çıkarma

Gerekli malzemeler; Yarım limon, Sirke, Tabak ve kaşık, Ve bir miktar pamuk. Öncelikle yarım limonu sıkıyoruz ve üstüne aynı oranda sirke ilave ediyoruz. Tüm tırnaklarımızı bu karışımın içinde 5 dakika bekletiyoruz ve pamuk ile ojemizi çıkartmaya başlıyoruz. Alkol, kolonya ve tabii ki aseton kadar etkili olmasa da elde sadece bu olanak varsa kullanılabilir bir yöntem. Ojenin çıkmasını hızlandırmak içinde yumuşayan ojenizi tırnaklarınızla kaldırabilirsiniz. Ojenin tamamını çıkardıktan sonra vazelin gibi nemlendiriciler yardımıyla nemlendirmeyi unutmayın, karışımın içindeki sirke ve limon tırnaklarınızı kurutup zarar verebilir.

Asetonsuz Oje Çıkarma Nasıl Olur? içeriği, 30 Nisan 2019 tarihinde Adana.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha