Adana Küp Şelalesi

Adana Küp Şelalesi içeriğini okuyabilir, Adana.com Gez & Gör kategorisinde yer alan Adana Obruk Şelalesi yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.


Adana’nın Saimbeyli ilçesinde bulunan Küp Şelalesi, bahar ayındaki coşkusu ve doğal güzelliği ile ziyaretçilerini adeta büyülüyor. Adana’ya 157 kilometre mesafede bulunan ve yaklaşık 2,5 saatlik bir yolculuktan sonra ulaşılan Obruk Şelalesi, Seyhan Nehri'nin bir kolu olarak Göksu'ya dökülüyor.

Adana'nın şirin ilçesi Saimbeyli'deyiz. Saimbeyli, Adana"ya 157 km uzaklıkta, Göksu çayı kıyısında kurulmuştur.18 Mart 1920"de Yüzbaşı Doğan Bey ve Saim Beyin önderliğinde Ermenilere karşı bağımsızlığına kavuşan ilçemiz, ismini bu kahramanlardan yani 1922"de verilen bir kararla Saim Beyden almıştır. Özellikle  Küp şelalesini görmek ve gezmek için geldiğimiz  Küp şelalesine hayran kaldık. Saimbeyli'ye uzaklığı yalnız ve yalnız 4 km.Bizler çok uzaklardaki güzelliklere hayran kalırız da burnumuzun dibindeki güzellikleri göremeyiz. Yüksek dağların eteklerinden bir gelin gibi süzülerek çağlayan su, serin bir hava ve dört dörtlük tesisler… O kadar nezih ve temiz bir ortam var ki, kendinizi su sesiyle birlikte yemyeşil bir atmosferin içerisinde buluyorsunuz. Dinlenmek için çok uygun bir mekan. Dikkati çeken en önemli özelliklerinden biri ise bu güzel tesisleri oluşturanlar devletin üç kurumu. Saimbeyli Belediyesi, Orman İşletmesi ve Karayolları. Yani gerçekten çok önemli bir özellik, neden mi? Çünkü devlet kurumları arasındaki koordinasyonun ve işbirliğinin en güzel örneğini burada görmek mümkün. Su"yun soğukluğunu anlatan tabirde çok enteresan doğrusu.   Güzel ve serin bir gezi yeri arıyorsanı  Küp Çağlayan'ını unutmayınız. Göksu nehri kıyısınca serin suların eşlik ettiği, yemyeşil bir ormanlık alanda kıvrım kıvrım  Küp şelalesine doğru giderken bu yazıyı okuyanların bizlere hak vereceklerine inanıyoruz...

ADANA KÜP ŞELALESİ KISA TANITIM VİDEOSU

 

Adana Küp Şelalesi içeriği, 08 Şubat 2019 tarihinde BiAdana.Com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha