Adana Dağılcak Mesire Alanı

Adana Dağılcak Mesire Alanı içeriğini okuyabilir, Gaziantep.com Gez & Gör kategorisinde yer alan Adana Dağılcak Mesire Alanı yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.

Adana Dağılcak Mesire Alanı

Adana sıcağı ve rutubetinin yakıcı etkisini gideren ilaç gibi bir yer.Yeşilin tüm tonları ve su şırıltıları arasında ailece et lokantasında kebaplarınızı yada pirzolalarınızı gönül rahatlığı ile yiyebilirsiniz.Kozan Adana’da gezip, görebileceğiniz diğer yerler arasında, Anavarza Antik KentiHoşkadem Cami ve Bucak Cennet Vadisi bulunmaktadır.

Dağılcak mesire alanı Kozan-Feke karayolunun 10. kilometresinde bulunmakta olup 2,5 ha dır, ulaşım oldukça kolaydır. Mesire yerine ulaştığınızda kendinizi karadeniz dağlarında sanırsınız. Yeşilin doğaya işlendiği güzide bir yerdir Dağılcak. Şırıl şırıl akan dere üzerine kurulu çardakta çaylarınızı yudumlamanız size çok büyük keyif verecektir. Et lokantasında karnınızı doyurma imkanına sahipsiniz. Yeşil alanları ve doyumsuz manzaraları ile insanı büyülüyor; bölgenin adeta akciğeri görevini yapıyor. Şehrin gürültüsü ve kötü havasından uzaklaşmak isteyen civar yerleşim birimi halklarına alternatif bir mekan Dağılcak. Kozan’ın hatta Adana bölgesinin en güzel mesire yerlerinden biri olan Dağılcak Mesire Yeri, hafta içi ve hafta sonu saat 22:00 ‘a kadar hizmet vermektedir. Adana İl Çevre ve Orman Müdürlüğünün 2008 yılında açtığı ihaleyi kazanan Kozan Belediyesi İmar Limited Şirketi ilk olarak mesire yerinde çevre temizliği ve düzenlemesi yaptı. Bakım ve onarım çalışmalarının ardından Dağılcak Mesire yerinin ülke turizminde de en iyi yerlere gelmesi beklenmektedir.

Adana Dağılcak Mesire Alanı içeriği, 14 Şubat 2019 tarihinde biAdana.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha