Adana'daki Görülmesi Gereken Yaylalar

Adana'daki Görülmesi Gereken Yaylalar içeriğini okuyabilir, Gaziantep.com Konaklama kategorisinde yer alan Adana'daki Görülmesi Gereken Yaylalar yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.

Adana'daki Görülmesi Gereken Yaylalar

  • ALADAĞ (KARSANTI) – MEYDAN YAYLASI

Aladağ ilcesine 6 km. uzaklıkta olan yaylaya stabilize yol ile ulaşılmaktadır. 1700 m. rakımda bulunan yayla, ardıç, çam, köknar, sedir ağaçları ve meyve bahçeleri ile iç içedir. Kır lokantaları (Et ürünleri ağırlıklı) kahveler, bakkallar hizmet vermektedir. Telefon ve elektriğin mevcut olduğu yaylada, yayla mimarisine uygun ahşap ve taş yapılarda konaklanmaktadır. Ormanlık alan kıyısında kamp kurularak piknik yapılabilir. Aladağ ilçesinden minibüs ile gidilebilir.
  • KOZAN – GÖLLER YAYLASI

Kozan İlçesine 40 km. uzaklıkta stabilize yolla ulaşılan yayla, tamamen el değmemiş durumdadır. Ormanlar ve kır çiçekleri ile kaplı bulunan yaylada, elektrik ve telefon bulunmakta olup, bakkal ve kır kahveleri hizmet vermektedir. Yaylaya gitmek isteyenler, yaz aylarında Kozan ilçesinden günün belirli saatlerinde minibüs ile gidebilirler. Kamp kurarak doğayı incelemek isteyenler, yiyecek ve diğer ihtiyaçlarını yanlarında götürmelidir.
  • KOZAN-HORZUM YAYLASI VE ÇULLUUŞAĞI YAYLA KOYU

Kozan İlçesini Feke-Saimbeyli-Tufanbeyli ilçeleriyle Kayseri İli’ne bağlayan karayolu’nun 25. km. sinde Horzum Yaylası, 31. km. sinde de Culluuşağı Koyu (Yaylası) bulunmaktadır. Kozan ilçesi halkı tarafından kullanılan Horzum Yaylası çam, çınar, üzüm bağları ve meyve ağaçları ile iç içedir. Yöre yayla mimarisinin çok güzel ahşap örneklerinin bulunduğu yaylada, bakkallar, kır kahvesi ve lokantalarıyla, sağlık ocağı hizmet vermektedir. Telefon ve elektiriği mevcut olan bu yaylalara ilçeler arası yolcu taşımacılığı yapan otobüs ve minibüslerle yaz-kış yıl boyunca gidilebilir, kamp kurularak piknik yapılabilir. Kozan ilçesini, Feke – Saimbeyli -Tufanbeyli ilçeleri ile Kayseri iline bağlayan kara yolunun 25. kilometresinde Horzum yaylası, 31. kilometresinde de Çulluuşağı köyü (yaylası) bulunmaktadır.

Adana'daki Görülmesi Gereken Yaylalar içeriği, 25 Nisan 2019 tarihinde Adana.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha