Vücudunuz Hakkında bilmedeğiniz önemli bilgiler

Vücudunuz Hakkında bilmedeğiniz önemli bilgiler içeriğini okuyabilir, Gaziantep.com Genel kategorisinde yer alan Vücudunuz Hakkında bilmedeğiniz önemli bilgiler yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.

Vücudunuz Hakkında bilmedeğiniz önemli bilgiler

Vücudunuz hakkında bu ilginç gerçekleri biliyor muydunuz?

Bir kişinin ağzında bulunan bakteri miktarı dünya nüfusundan daha fazla... Mavi gözlü insanların alkol toleransı diğer insanlara nazaran daha güçlü oluyor. Bir bebeğin vücudunda bir yetişkine oranla 60 adet fazla kemik bulunuyor. Uyanık olduğumuz zamanın yüzde onunu gözlerimiz kapalı olarak geçiriyoruz. Vücudumuzda bulunan bakterilerin toplam ağırlığı 1.8 kilogram civarında... Uyanık olduğumuzda beynimiz küçük bir ampulü çalıştırabilecek kadar elektrik üretiyor Beynimizin hayatımız boyunca tutabildiği bilgi 1 kuadrilyon bit değerinde... Vücuttaki tüylenme oranı ile zekanın doğru orantılı olduğu iddia ediliyor... Ciğerlerimiz ve hava yollarımızın için cillium adı verilen küçük tüyler bulunur. Bu tüylerin "acı tatları" hissetmemizi sağlar. Vücudumuzdaki demir oranı yaklaşık 7 santimetrelik bir çivideki demir oranına eşit.

Vücudunuz Hakkında bilmedeğiniz önemli bilgiler içeriği, 18 Ocak 2019 tarihinde Adana.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha