Serinleten Limonata Tarifi

Serinleten Limonata Tarifi içeriğini okuyabilir, Gaziantep.com Yemek Tarifleri kategorisinde yer alan Serinleten Limonata Tarifi yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.

Serinleten Limonata Tarifi

Yaz ayları etkisini gösteriyor. Haliyle serinlemeye ihtiyacımız var. Bu ihtiyacı evde kolay yapabileceğimiz aşağıda belirttiğimiz limonata tarifini sizler için aşağıda belirttik.

LİMONATA TARİFİ Malzemeler: 10 adet limon (9 limon, 1 portakal da olabilir? 6 su bardağı soğuk su 3 su bardağı toz şeker Üzeri için: Taze nane yaprağı Nasıl yapılır? Limonların kabuklarını rendeleyin. 7 adet limonun kabuklarını soyduktan sonra küp küp doğrayın. Kalan 2 limonu (ya da 1 limon 1 portakalı sıkın) Derin bir kapta limon kabuğu rendelerini, küp küp doğradığınız limonları ve şekeri buluşturun. Elinizle bu karışımı ovarak limon sularını posalarından çıkarabilirsiniz. Ardından ince süzgeç ile sürahiye limonlu şekerli karışımı dökün. Üzerine su hatta buz ekleyerek karıştırın. Su, tüm limon karışımına dağılmalı. İçine bir iki dilim limon bırakabilirsiniz. Bardakta servis ederken içine bir adet nane atın.

Serinleten Limonata Tarifi içeriği, 15 Mayıs 2019 tarihinde Adana.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha