Neden Keçi Peyniri Tercih Edilmelidir?

Neden Keçi Peyniri Tercih Edilmelidir? içeriğini okuyabilir, Gaziantep.com Genel kategorisinde yer alan Neden Keçi Peyniri Tercih Edilmelidir? yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.

Neden Keçi Peyniri Tercih Edilmelidir?

Keçi peyniri tüketmenin faydaları nelerdir? Keçi peynirinin iyisini neden almalıyız?

Faydaları

Taze keçi peyniri içerdiği nem miktarıyla inek sütünden yapılan bazı peynirlere göre daha az yağlı. 30 gram keçi peynirinde 75 kalori ve 6 gram yağ var. Cheddar peynirinde ise 113 kalori ve 9 gram yağ bulunuyor. Beslenme uzmanı Hilary Schwoegler, keçi peynirindeki daha küçük yağ moleküllerinin daha kolay sindirildiğini söylüyor.

İyisini alın

Keçiler ilkbaharda doğum yaptıkları için sütleri protein yönünden daha zengindir ve kışın yapılan keçi peynirine göre daha lezzetlidir. Bahar sütüyle yapılan peynirde taze çimen, yonca ve yabani çiçeklerin notaları oluyor. Tadı da daha hafif ve lezzetli. O yüzden şarküteriden peynir alırken hangi dönemin mahsulü olduğunu mutlaka sorun veya köyden getirtin. Yemeden önce ise oda sıcaklığında bekletin. Keçi peyniri girdiği her yemeğe kekremsi, keskin ve krema kıvamında bir lezzet katar. Salata, pizza ve ızgara sebzelerin üstüne serpiştirerek yiyebilirsiniz. Omlete ve dip sosa da yakışır. Basit ama damak çatlatan bir başlangıç olarak, kuru hurma veya incirin içine doldurup, etrafına jambon sarın.

Neden Keçi Peyniri Tercih Edilmelidir? içeriği, 14 Mayıs 2019 tarihinde Adana.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha