Nasıl Türden Sivilceler İz Bırakır

Nasıl Türden Sivilceler İz Bırakır içeriğini okuyabilir, Gaziantep.com Moda & Güzellik kategorisinde yer alan Nasıl Türden Sivilceler İz Bırakır yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.

Nasıl Türden Sivilceler İz Bırakır

Özellikle kadınlar için can sıkıcı bir durum olan sivilceler, yanlış müdahale ile kalıcı ize neden olabilirler. Peki, sivilceler hangi durumda kalıcı iz bırakır?

HANGİ SİVİLCE İZ BIRAKIR? Kadınlarda 25 yaşından sonra görülen, iyileşmeyen, uç vermeyen, çene kısmında yoğunlaşan iz bırakmaya meyilli sivilceler hormonal sivilce işaretleridir Bu durumla karşı karşıyaysanız acilen dermatoloğa görünmeniz gerekiyor. SİVİLCELERİN İZ BIRAKMA SEBEPLERİ Kırmızı sivilceler: Devamlı aynı noktada nükseden iltihaplı hafif şiddetli kırmızı sivilceler, iz bırakmaya meyillidir. Boyut: Sivilce boyutu yarım santimetreye yakın ve çok derindeyse iz bırakma ihtimali yüksektir. Sivilceyi sıkmak: Sivilceyi kontrolsüz şekilde sıkmak, onun iz bırakmasına neden olabilir. Sıkılan sivilcenin iltihabı deri altına yayılır ve bu kısımda kalıcı deformasyona yol açar. Önlem almamak: Özellikle ergenlik dönemi sivilceleri "geçici" olarak düşünülür ve önlem alınmaz. Sivilcelere doğru şekilde müdahale edilmez ve önlem alınmazsa kalıcı iz bırakabilir. İltihap: Ciltteki kuruluk ya da akne nedeniyle iltihap meydana gelebilir. Bu iltihap, cilt yüzeyinde kahverengi lekelere sebep olur.  

Nasıl Türden Sivilceler İz Bırakır içeriği, 11 Nisan 2019 tarihinde Adana.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha