Cilt Yaşlanmasını Nasıl Durdurabiliriz?

Cilt Yaşlanmasını Nasıl Durdurabiliriz? içeriğini okuyabilir, Gaziantep.com Moda & Güzellik kategorisinde yer alan Cilt Yaşlanmasını Nasıl Durdurabiliriz? yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.

Cilt Yaşlanmasını Nasıl Durdurabiliriz?

Pek çok yöntemle ciltteki yaşlanmayı durdurmak ve genç bir görünüme kavuşmak çok kolay.

"Derimizin dış dünya ile sınır olmaktan çok daha fazla işlevleri vardır. Derimiz, aynı zamanda vücudumuzun içinde olup bitenleri dışarıya yansıtan ve mesaj ileten bir organımızdır. Sürekli güneşe maruz kalma nedeniyle oluşan ve fotoyaşlanma adı verilen yıpranma orta deride birtakım yapısal değişiklikler meydana getirir. Ciltte yıpranma meydana gelirken renginde sararma, lekeler, gevşek tonüslar, derin kırışıklıklar ve bağ dokusunda da dejenerasyonlar görülür. Ayrıca prekanseröz ve kanseröz oluşumlar ise zamanla artar. Bu değişimler güneşten korunmanın ne kadar önemli olduğunu bizlere anlatmaktadır. Deri yaşlanması iki farklı özellik taşımaktadır. İç etkenler ile geçen zamana bağlı olarak gelişen yaşlanma gerçek yaşlanmadır. Dış ve çevresel etkenlere bağlı yaşlanma ise aktinik veya fotoyaşlanma adı verilen yaşlanmadır. Gerçek yaşlanma genler ile planlanan, doğal, fizyolojik bir durumdur. Fotoyaşlanmayı ise çevresel etkenler hızlandırır ve erkene alır."

Cilt Yaşlanmasını Nasıl Durdurabiliriz? içeriği, 14 Mayıs 2019 tarihinde Adana.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha