Beyaz Çay ve Yeşil Çayın Farkları

Beyaz Çay ve Yeşil Çayın Farkları içeriğini okuyabilir, Gaziantep.com Genel kategorisinde yer alan Beyaz Çay ve Yeşil Çayın Farkları yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.

Beyaz Çay ve Yeşil Çayın Farkları

Her ikisi de son derece popüler olan bu çaylar arasındaki farkları öğrenmek hangisini kullanacağınızı seçmek size kalmış. İşte beyaz çay ve yeşil çay arasındaki farkları nelerdir? Beyaz çay mı daha faydalı yeşil çay mı daha faydalı seçim sizin.

Beyaz Çay ve Yeşil Çay Farkları

Yeşil çay, metabolizmayı artıran ve hastalığa karşı korunmaya yardımcı olan kimyasal maddeler içerir. Beyaz çay, yeşil çay ise hayatımıza son yıllarda girmiş yeşil çay kadar adı duyulmamış bir çaydır.  Beyaz çay, yeşil çay ile aynı bileşiklerin daha yüksek miktarlarda içermesi dolayısıyla benzer veya daha fazla yarar sağlar. Çayların Renkleri Neden Farklıdır? Siyah çayların yapımında oksitleme işlemi kullanılır ve çay bu şekilde kahverengi olur. Yeşil çay toplandığında sıcak buhara tabi tutulur yeşil rengini bu şekilde korur.Beyaz çay, klorofil yeşil yapmadan önce çay bitkisinin tomurcuğundan gelir, yeşil çay gibi buğulanır. Washington Kanser Enstitüsü’ndeki bir onkoloji beslenme uzmanı Demetre Whitmore’a göre beyaz çayda ve yeşil çayda aynı antioksidanlar vardır, ancak beyaz çayda daha fazla bulunur. Çayda Kateşinler Yeşil ve beyaz çaydaki metabolizma artırıcı kimyasallara kateşinler denir. İşleme çayı torbaya paketleme, içecek olarak şişeleme  çayın kateşin sayısını ve etkinliğini bir kilo kaybı takviyesi olarak etkiler. Yeşil çay ve beyaz çayı paketlenmiş olarak aldığınızda içerisindeki faydalı maddelerin çok büyük bir miktarı yok olur. Bu yüzden kaliteli bir aktardan alabilirsiniz. Beyaz çay, yeşil çaydan daha fazla kateşin ve daha az kafein içerir. Kilo Verme Birçok çalışma, kateşinlerin kilo vermeyi etkilediğini iddia etmektedir.Uzmanlar yeşil ve beyaz çayın kilo kaybı üzerindeki etkilerini karşılaştırdı. Sonuç olarak evet yeşil çay kilo verdirme yağ yakımı ve metabolizmayı hızlandırma konusunda oldukça etkili ancak yeşil çay toplanıp işlenme biçiminden başlayarak kilo verdirme konusunda yeşil çaydan çok daha etkilidir. Yeşil Çay ve Beyaz Çayın Diğer  Faydaları Yeşil çay ve beyaz çay sizi bazı hastalıklardan koruyabilir. Çaydaki polifenollerin prostat kanserine karşı korunduğunu ve anti oksidanların vücuttaki serbest radikallerin neden olduğu zararı tersine döndürebileceğini belirtti. Bu çaylar kan pıhtılaşmasını ve düşük kolestrolü önleyebileceğini belirtiyor. Bazı rahatsızlıklarınızdan dolayı doktorunu size kafein tüketimini kısıtladıysa yeşil çay ve beyaz çayı dikkatli tüketin. Bu çayların içerisinde kafein bulunur.

Beyaz Çay ve Yeşil Çayın Farkları içeriği, 20 Mayıs 2019 tarihinde Adana.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha