2019 OSCAR Ödülleri

2019 OSCAR Ödülleri

2019 Oscar ödül törenlerini kim kazandı sorusunun cevabı bu gece belli oluyor. Tüm dünya tarafından merakla beklenen Özellikle en iyi film ödülünü kazananın kim olacağını öğreneceğimiz 2019 OSCAR ödüllerinin kazananları açıklandı.

İşte 2019 Oscar ödüllerinin kazananlar:

En İyi Film: Yeşil Rehber İtalyan asıllı Amerikalı orta sınıf bir aileden gelen Tony Lip karakterinin Afrika asıllı bir piyanistin özel şoförü olma hikayesini anlatan Yeşil Rehber (Green Book), bu yıl En İyi Film ödülünü alan yapım oldu.   https://www.youtube.com/watch?v=_rPFXcqBWuU  

En İyi Yönetmen: Alfonso Cuaron Roma filminin yönetmenliğini yapan Meksikalı Alfonso Cuaron, En İyi Yönetmen ödülüyle gece boyunca üçüncü defa sahneye çıktı.

En İyi Kadın Oyuncu: Olivia Colman 'Sarayın Gözdesi' (The Favorite) filminde Büyük Britanya Kraliçesi Anne'i canlandıran Olivia Colman, En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı.

En İyi Erkek Oyuncu: Rami Malek Bohemian Rhapsody filmindeki rolüyle yıldızı parlayan aktör Rami Malek, En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü.

En İyi Film Şarkısı: Shallow En İyi Film Şarkısı ödülünü ise Lady Gaga ve Bradley Cooper'ın 'A Star Is Born' filmi için beraber seslendirdiği Shallow aldı. Şarkı, Youtube'da yayınlanmasının ardından 300 milyondan fazla görüntüleme almıştı. https://www.youtube.com/watch?v=bo_efYhYU2A

En İyi Senaryo ödülleri 2019 Oscarlarında En İyi Orijinal Senaryo ödülüne Yeşil Rehber, En İyi Uyarlama Senaryo ödülüne ise 'BlacKkKlansman' filmi seçildi.

En İyi Animasyon Film: Örümcek Adam En İyi Animasyon Filmi ödülüne layık görülen yapım ise Örümcek Adam (Spider-Man: Into The Spider-Verse) oldu.

En İyi Kısa Animasyon Film ödülünü Disney-Pixar tarafından yapımı üstlenen kısa çizgi film 'Bao' alırken, En İyi Kısa Belgesel kategorisinde ödül 'Period. End Of Sentence' belgeseline verildi.

En İyi Görsel Efekt ödülünü 'Best Man', En İyi Kısa Film ödülünü ise 'Skin' kazandı.

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Mahershala Ali 2019 Oscar Ödülleri'nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu kategorisinde kazanan isim Yeşil Rehber (Green Book) filmindeki rolüyle Mahershala Ali oldu.

En İyi Yabancı Film: Roma Bu yıl adından çok defa bahsettiren ve Meksikalı bir ailenin hayatını konu alan Netflix yapımı 'Roma' filmi En İyi Yabancı Film ödülüne layık görüldü.

En İyi Görüntü Yönetmeni: Alfonso Cuaron En İyi Görüntü Yönetmenliği ödülü ise 'Roma' filminin yönetmeni ve yapımcısı Meksikalı Alfonso Cuaron'a verildi.

En İyi Belgesel ödülünü yapımcılığını National Geographic'in üstlendiği ve dağ tırmanıcısı Alex Honnold'un ABD'deki El Capitan dağına tırmanışını konu edinen Free Solo belgeseli aldı.

En İyi Saç ve Makyaj ödülü, 'Vice' flminde Christian Bale'e inanılması güç bir değişim uygulayan Greg Cannom, Kate Biscoe ve Patricia DeHaney'e verildi.

En İyi Kostüm Tasarımı ödülünü 'Black Panther' fimlinin kostümlerini hazırlayan Ruth Carter aldı. Afrikalı bir süper kahramanı konu olan bilim kurgu filmi Black Panther gecedeki ikinci ödülüne ise En İyi Prodüksiyon Dizaynı kategorisinde layık görüldü.

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü 'If Beale Street Could Talk' filmindeki rolüyle Regina King'in aldığını açıkladı.

2019 OSCAR Ödülleri içeriği, 20 Haziran 2019 tarihinde, 2019 Oscar, 2019 Oscar Ödülleri, Alfonso Cuaron, En İyi Film Ödülü Yeşil Rehber, Green Book, Olivia Colman, Rami Malek, Regina King, Shallow, Yeşil Rehber etiketleri ile biadana.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha