İsmi Değişik Adana Lezzetleri

İsmi Değişik Adana Lezzetleri içeriğini okuyabilir, Gaziantep.com Yeme & İçme kategorisinde yer alan İsmi Değişik Adana Lezzetleri yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.

İsmi Değişik Adana Lezzetleri

Kendi olduğunuz memleket duymadığınız fakat Adana'da herkesin bildiği ismi değişik lezzeti eşsiz lezzetler vardır. İşte o lezzetler...

MAHLUTA ÇORBASI Sadece ön hazırlığı 5-6 saat sürer. Sonra yapımı 12-13 saat sürer. Sadece bayram, adak gibi zamanlarda yapılan bu çorba gerdandan yapılır. Ortaya sağlıklı mis gibi bir çorba çıkar. DUL AVRAT ÇORBASI Bazı yerlerde hamur çorbası olarak söyleniyor bazı yerlerde de dul avrat çorbası deniyor. Ancak tahmin edebilirsem çok lezzetli olunca adını böyle koymuşlar. Nesilden nesile gelmiş bize de nasip olmuş. SÜLLÜM Ispanak yoğurtlamasına benzeyen bu yemek ebe gümeci ile de yapılmaktadır. Yoğurt, sarımsak ikilisinin yanında da gelirse aman Allah’ım o nasıl bir şey olur öyle. Demirlere doyamazsın. Vücut komple demir deposu. BABAGANNUŞ Adana yöresine ait bir yemektir. Ancak Gaziantep, Hatay tarafında aynı isimle değişik şekilde yapılanı da vardır. Arap mutfağından biraz esinlenerek yapılan, soğanın alternatif olarak kullanıldığı soğuk bir mezedir. Soğan yörelere göre koyulur ya da koyulmaz.

İsmi Değişik Adana Lezzetleri içeriği, 29 Nisan 2019 tarihinde biAdana.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha