Adana'dan Üç Büyük Lezzet

Adana'dan Üç Büyük Lezzet içeriğini okuyabilir, Gaziantep.com Yeme & İçme kategorisinde yer alan Adana'dan Üç Büyük Lezzet yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.


Eğer Adana’ya yolunuz düştüyse ve karnınızın acıktığını hissettiyseniz Adana'dan 3 büyük lezzet sizler için sofralarda...

Adana Kebabı

Adana kebabı başta Adana’da olmak üzere bu lezzetin orijinalini deneme fırsatı bulmuş olacaksınız çünkü ‘Adana Kebabı’nın çıkış noktası ve bu bölgenin küçükbaş hayvanlarının ve eşsiz baharatların harmanlanarak yapıldığı bu kebap lezzetiyle damaklarınızda güzel bir yer edinecekdir. Kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Adana İçli Köfte

Sadece Adana da değil bütün yörelerde yapılır. Ama her yörede farklı sunum farklı pişirme yöntemleriyle sofralarımıza gelir. Adana içli köftesini diğer içli köftelerden ayıran kendine has özelliği, haşlama şeklinde hazırlanmasıdır. Yapımında dışı için ince bulgur ve et, içineyse kıyma, çeşitli baharatlar, ceviz ve kuyruk yağı kullanılır. Adana içli köftesi, Adana’ya gelen herkesin tatması gereken eşsiz bir lezzet olarak herkesin tercih bir lezzettir.

Adana Şırdan

Adana’ya özgü olan bu yemek sakatattan yapılır. Ülkemizde Şırdan’a neredeyse birebir benzeyen ‘Mumbar’ daha fazla tanınmaktadır. Ancak ‘Şırdan’ tamamıyla Adana yemek kültürüne aittir. Süs biberiyle birlikte sunulan bu eşsiz lezzet sakatat tutkusu olanlar için kaçırılmaması gereken bir lezzettir. Adana’da birçok seyyar satıcı, lokanta müşterilerine ‘Şırdan’ yeme fırsatı sunmaktadır. Şırdan, mumbardan ayrı olarak bağırsaktan değil, koyunun midesi olan şırdandan yapılır.  Bize göre bunlar Adana'nın 3 büyük lezzetidir. Siz aksini düşünüyorsanız fikir ve düşncelerinizi yorumlara bekliyoruz.

Adana'dan Üç Büyük Lezzet içeriği, 08 Nisan 2019 tarihinde BiAdana.Com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha