Adana'da Sağlık Hizmetleri

Adana'da Sağlık Hizmetleri içeriğini okuyabilir, Gaziantep.com Sizin Adana kategorisinde yer alan Adana'da Sağlık Hizmetleri yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.

Adana'da Sağlık Hizmetleri

Adana ilinde kişiye ve çevreye yönelik koruyucu sağlık hizmetleri ilk yardım ve acil müdahale, birinci basamak tedavi hizmetleri hasta takibi ve laboratuvar hizmetleri kayıt bildirimi,

İstatistik işlemlerin yürütülmesi gibi işleri yapmak için 13 ilçede toplam 144 sağlık ocağı faal olarak hizmet vermektedir. Bu sağlık ocaklarına bağlı olarak da 766 sağlık evi sağlık hizmetlerini yürütmektedir. Adana il merkezindeki ve bazı ilçelerdeki çarpık kentleşme ve hızlı nüfus artışından dolayı yeni sağlık ocaklarına gerek duyulmakta; çarpık kentleşme olgusu birinci basamak sağlık hizmetlerinin sunumunda güçlük yaratmaktadır. Ancak kurum ve kuruşularca dengeli ve düzenli bir program dahilinde Temel Sağlık Hizmetleri iyi seviyelere getirilmeye çalışılmaktadır. Adana ili genelinde kamuya bağlı veya özel 19 yataklı hastane bulunmaktadır. Bunlardan 9 tanesi Sağlık Bakanlığına bağlı yataklı hastaneler, 5’i yine sağlık bakanlığına bağlı ihtisas hastaneleri, 1 tane Çukurova Üniversitesine bağlı bir hastane, 1 tane Başkent üniversitesine bağlı hastane ve 4 adet özel girişime ait hastane bulunmaktadır. Bu hastanelerdeki yatak kapasitesi toplam 3717’dir.

Adana'da Sağlık Hizmetleri içeriği, 02 Mayıs 2019 tarihinde biAdana.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha