Adana'da ailenizle güzel vakit geçirebileceğiniz piknik alanları

Adana'da ailenizle güzel vakit geçirebileceğiniz piknik alanları içeriğini okuyabilir, Gaziantep.com Sizin Adana kategorisinde yer alan Adana'da ailenizle güzel vakit geçirebileceğiniz piknik alanları yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.

Adana'da ailenizle güzel vakit geçirebileceğiniz piknik alanları

Adana piknik alanları havaların iyice ısınması ve yaz aylarının yakınlaşmasıyla birlikte internette araştırılan konular arasına girdi. Sevdiklerinizle güzel zaman geçirebileceğiniz Adana piknik alanları haberimizde mevcut. Ailenizle, sevgilinizle, arkadaşlarınızla, güzel zaman geçirip biraz kafa dinlemek isterseniz Sevdiklerinizle güzel zaman geçirebileceğiniz Adana piknik alanları içeriğimize bir göz atın deriz. İşte Adana piknik alanları

Dokuzoluk Piknik Alanı

Adana'nın Karaisalı ilçesine bağlı Boztahta Köyü’nde yer alan Eğlence Irmağı üzerinde yer alan Dokuzoluk Piknik Alanı vadi şeklindedir. Doğal güzelliği ile Karaisalı turizmine büyük katkı sağlamaktadır.

Menderes Adası Piknik Alanı

Adana merkeze ortalama 9 KM. uzaklıkta yer alan Menderes Adası Piknik Alanı, gölün hemen yanında bulunmaktadır. Menderes adasında vakit geçirebilmeniz için cafe ve yemek yeme alanları bulunurken, piknik yapabileceğiniz bir alan da yer almaktadır.

Sarıçam Piknik Alanı

Adana'nın Sarçam ilçesinde yer alan Sarçam Piknik Alanı'na Adana merkezden özel aracınızla 30-45 dakikalık bir mesafede. Sarıçam Piknik Alanı’na giderken yanınıza hiç bir malzeme almasanız bile, tesis içerisinden bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Sarıçam Piknik Alanı’na gelirken yanınıza almanız gereken hiçbir şey yoktur. Hepsini tesisin içinden temin edebilirsiniz.

Karataş (Kumluk) Tabiat Parkı

29.9 hektar alan sahip olan Kumluk Parkı, 1952 yılında orman teşkilatı tarafından ağaçlandırılmıştır. Adana il merkezine 45 KM uzaklıta yer alan Kumluk Tabiat Parkı, Karataş ilesinde yer almaktadır. Karataş ilçe merkezinin doğusunda, yaklaşık 2 km mesafededir. Güney cephesi tamamıyla Akdeniz'e bakmaktadır. Karataş (Kumluk) Tabiat Parkı'nı Kızılçamlar oluşturmaktadır. Adanalılar'a rekreatif imkanlar sunan Tabiat parkı ormanlarla kaplı ve deniz kenarında, plaja sahip olma özelliği ile bu yörede tektir. Tabiat Parkı'nın bu özelliği sayesinde Adanalılar'ın ya da Adana'ya yolu düşenlerin şehrin gürültüsünden uzak ormanla iç içe denizi ve plajı ile halkın eğlence ve dinlenme gereksinimlerini karşılamaya dönük, açık olarak düzenlenen oturma ve yemek yerleri, yemek pişirme yerleri, çeşmeler, oyun ve açık spor alanları, açık gösteri alanları ve yeşil bitki örtüsü ile büyük önem taşımaktadır. Karataş (Kumluk) Tabiat Parkı, kampçılık, gezi ve spor aktiviteleri yapılsa da genel olarak piknik yapmak için kullanılmakta.

Kozan (Sis) Kalesi

Çukurova'nın çevresini saran 4'ncüsü olan Kozan (Sis) Kalesi ilçe merkezinde dik bir tepe üzerinde bulunmaktadır. Kozan Kalesi olarak bilinen tarihi yapının diğer bir adı ise Sis Kalesi'dir. Hititler tarafından yapılmış olan Kozan Kalesi, Çukurova bölgesinin en önemli kalelerinden olma unvanını taşımakta. İki grup olarak inşa edilmiş olan Kozan Kalesi, amfi tiyatro şeklinde tasarlanmıştır. Kalede 44 kule ve burç bulunmaktadır. Günümüze sağlam olarak ulaşan Sis Kalesi, tarih boyunca birçok medeniyet tarafından kullanılmıştır. Kale'den muhteşem bir Akdeniz manzarası izlenebilirken, kale çevresinde piknik yapmak da mümkün.

Bucak Cennet Vadisi

Bucak Cennet Vadisi, Adana'ya bağlı Kozan ilçe merkezine 15 KM mesafede yer alan Köreken Dağları'nın altında, Sumbas Çayı'nın çıkış noktasıdır. Bu mesire alanına gittiğinizde sazlıklar, söğüt ağaçları ve çayda yüzen ördekler sizi karşılayacaktır. Adeta cennetten bir köşeyi andırdığı için Cennet Vadisi adını almıştır. Bu cenneti andıran vadide ailenizle, arkadaşlarınızla giderek huzur içinde doğa yürüyüşü ve piknik yapabilirsiniz.

Adana Kozan Dağılcak Piknik Alanı

Adana'nın Kozan ilçesinde bulunan Kozan Barajı'nda yer ala Dağlıcak Mesire Alanı, mavi ve yeşilin birleştiği muhteşem bir doğa harikasıdır. Adana'nın kavurucu sıcağından ve kalabalığından biraz olsun kaçmak, günün yorgunluğunu atmak isterseniz, Muhteşem bir doğaya ve serin havaya sahip Dağılcak Piknik Alanı muhteşem bir yer. Ayrıca Kozan ilçesinde yer alan Kozan'ın en eski sivil mimarilerinden olan Yaverin Konağı ve ilçe merkezinde bulunan tarihi Bedesten de görülmeye değer.

Dilberler Sekisi (Eski Baba) Piknik alanı

Dilberler Sekisi, kentin gürültüsünden uzak, Seyhan nehrini doya doya izleyebileceğiniz yeşil ve doğayla baş başa kalabileceğiniz bir yer. Adanalılar'ın boğazı olarak da anılmaktadır. Adana'nın görülmesi gereken yerler listesinde ilk sıralarda yer alan Dilberler Sekisi, Adanalılar ya da yolu Adana'ya düşenler kavurucu sıcaklarda biraz olsun rahatlamak için akşamları Dilberler Sekisi'ne gelerek eşsiz manzarada piknik yapmanın keyfini sürer, Ayrıca buraya gelen ziyaretçiler bisiklet sürüp, spor da yapabilmektedirler.

Adana'da ailenizle güzel vakit geçirebileceğiniz piknik alanları içeriği, 07 Kasım 2018 tarihinde biAdana.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha