ADANA BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN SÖZLÜ KİMDİR ?

ADANA BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN SÖZLÜ KİMDİR ? içeriğini okuyabilir, Gaziantep.com Sizin Adana kategorisinde yer alan ADANA BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN SÖZLÜ KİMDİR ? yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.


ADANA BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN SÖZLÜ

Hüseyin Sözlü, 2 Mayıs 1965 tarihinde Adana'nın Ceyhan ilçesinde doğdu. İlkokulu köyünde okuyan Sözlü, ortaöğrenimini Ceyhan Yaltır Kardeşler Ortaokulu ve Ceyhan Endüstri Meslek Lisesi’nde bitirdi. Lise mezuniyetinden sonra Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nde okumaya başladı. 1989 senesinde üniversiteden mezun olan Sözlü, 1990 senesinde Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü'nde işletme mühendisi olarak çalışmaya başladı. 1997 senesinde ise DSİ kösreli işletme ve bakım başmühendisliğine atandı. 1999 senesinden 2013'e kadar aralıksız 3 dönem MHP'den Ceyhan Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 günü yapılan yerel seçimlerde ise, %33.51'lik oy oranı ile Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçildi. Hüseyin Sözlü evli ve üç çocuk babasıdır.

ADANA BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN SÖZLÜ KİMDİR ? içeriği, 25 Ekim 2018 tarihinde BiAdana.Com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha