Benimle Delirir Misin? tiyatro sahneleri

Benimle Delirir Misin? tiyatro sahneleri
  • Etkinlik Tarihi 20 Ocak 2024 - 20 Ocak 2024
  • Etkinlik Yeri Yaşar kemal kültür merkezi

Etkinlik Detayı

Etkinliğe Dair

Necmi Yapıcı'nın yönettiği Benimle Delirir Misin? oyunu, tiyatroseverlerle buluşuyor.

"Kim bilir belki de aşk eski bir yalandı, bütün suç da Adem ile Havva'daydı. Ya da en baştan aşkı bize çok yanlış anlatmışlardı. Bir evlilik ve aşk aranjmanı...Evlilik yeminleri, güzel aşk sözcükleri ile başlayan, evlilik seremonisinden delilik rapsodisine uzanan trajikomik bir süreç.

Hepinizin hikayesi. Tıpkı mecburi hizmet gibi yaşı gelince girmek zorunda oldukları dünya evinde aklın sınırlarını zorlayan biri kadın biri erkek iki kişi. Asıl meseleleri, aşkın gözü nasıl kör ettiği ve sonrasında onları nasıl mat ettiği. Kim bilir belki önce evlilik aşkı öldürüyordu, ardından da aşk intikam için sizi. Aslında yıllarca hiçbiriniz tam manasıyla çözememiştiniz bu derin meseleyi. Nikah masasına gömülen bir aşkın ardından bir kadın ve erkeğin kendilerini aklama va yanlışlarını saklama çabaları tiyatro yazarı Mine Artu'nun kaleminden Nihan Durukan Yapıcı ve Necmi Yapıcı'nın muhteşem yorumuyla kaçık bir aşk hikayesine dönüşüyor.

Sadece bir kaç saat delirmeye varım diyenler, mutsuz kadınların, mutsuzluk veren kayınvalidelere, mutsuz kocaların da “Eee artık evlenme vaktin geldi de geçiyor” diyen babalara dönüştüğü trajikomik bir dünyayı bir kez daha keşfetmek isteyenler!"

Yazar: Mine Artu
Yönetmen: Necmi Yapıcı
Oyuncular: Nihan Durukan Yapıcı, Necmi Yapıcı


  • Etkinlik Tarihi 20 Ocak 2024 - 20 Ocak 2024
  • Etkinlik Yeri Yaşar kemal kültür merkezi
DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha