Adana Kadın Kafası Oyunu

Adana Kadın Kafası Oyunu
  • Etkinlik Tarihi 19 Ekim 2019
  • Etkinlik Yeri Orhan Kemal Kültür Merkezi
  • Etkinlik Konukları Melda Gür, Merve Sevi, Ebru Karanfilci, Duygu Şen ve İrfan Kangı

Etkinlik Detayı

Kadın Kafası oyunu 19 Ekim Cumartesi günü Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezi sahnesinde izleyicisiyle buluşuyor.

Kadın ve erkek arasında yüz yıllardır bitmeyen bir savaş diye başlarlar klasik cümleye karşı 2 cinsi anlatırken. Peki bu bir savaş değil de gereklilikse. Yani kadının erkeğe, erkeğin kadına ihtiyaç duydukları bir dünyada beklentiler karşılanmadığı için ters düştülerse. Hangi toplumsal sınıf ,sosyo ekonomik ve kültürel farklılıkları temsil etseler de kadın ve erkek aynı şeylere başta farklı tepkiler verip sonunda aynı noktada buluşuyorlarsa işte Kadın Kafası da tam bu noktada izleyicinin kafasını ve zihnini güldürerek açıyor. Çocukluk arkadaşı olan Aylin, Betül, Beyza ve Sevil’in bir akşam evde kız kıza oturup sohbet etmeye ve hayatların da ki erkekleri çekiştirmeye başlamalarıyla eğlence başlıyor. İşin garip tarafı anlatılan, hayal edilen adamlarla hayallerini yıkan adamlar ne kadar da birbirine benziyor. Seyirciye düşense kendi hayatlarına bakıp düşünmek, bolca kahkaha atmak ve Kadın kafasına erişmek.

Her Aşk Biraz Komiktir ve Arabesk Müzikali oyunlarının yazarı İrfan Kangı’nın yeni oyunu Kadın Kafasının yapımı yine Epizot Görsel Sanatlara ait. Kadınların gücünü ve hayatta ki gerekliliklerini naif ve esprili bir dille izlemek için Kadın Kafasında buluşalım.

Yazan ve Yöneten: İrfan Kangı
Oyuncular: Melda Gür, Merve Sevi, Ebru Karanfilci, Duygu Şen ve İrfan Kangı


  • Etkinlik Tarihi 19 Ekim 2019
  • Etkinlik Yeri Orhan Kemal Kültür Merkezi
DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha