Tur Programı

1.GÜN

İstanbul, Buluşma Noktaları, Hareket

Gezimizin ilk günü 

22:00’te Merter Metro İstasyonu Otoparkı, 

23:00’de Şişli Evlendirme Dairesi Otoparkı’ndan (Dolmabahçe Lunaparkı Karşısı), 

24:00’te Zeynep Kamil Otopazarı Otoparkı’ndan hareketle yolculuğumuz başlıyor.

2.GÜN

Ihlara Vadisi, Krater Gölü, Derinkuyu Yer Altı Şehri, Onyx Atölyeleri, Ekstra Türk Gecesi

Diğer kalkış noktaları 

24.20 Çayırova MC Donalds önü 

01.00 İzmit Halkevi önü

02.15 Bolu Konakoğlu Tesisleri 

05.00 Ankara Söğütözü Ulusoy önü 

06.45 Aksaray Ağaçlı Tesisleri S

Saatler yol ve hava koşullarına göre değişkenlik gösterebilir. Geceye konforlu otobüs yolculuğu ile devam ediliyor. İzmit Halkevi önünden İzmit’ten katılacak misafirlerimizi alıyoruz. Gece yolculuğumuza devam ederken Düzce Tursan Tesisleri’nde diğer molamızı veriyoruz. Ankara üzerinden sabah saatlerinde varacağımız Aksaray’da sabah son mola veriliyor. Belirlenen saatte toplam uzunluğu 12 km olan Melendiz Çayı’nın yıllar içinde aşındırdığı Ihlara Vadisine varıyoruz. Bu vadide bulunan kiliselerden Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kilisesi’ni gezdikten sonra Narlıkuyu Krater Gölü’ne hareket ediyoruz. Göl kenarında otobüsten dağıtılan içeceklerin keyfini çıkardıktan sonra ilk olarak Hititlerin inşa etmeye başladığı Derinkuyu Yer Altı Şehri diğer bir keşif durağımız. 7 km çapı, 60 metreye varan derinliği ile 7 katlı bu muhteşem yapı uzun süre hafızalarınızdan silinmeyecek. Ardından güzel atlar diyarı Kapadokya’ya geliyoruz. Öğlen yemeği için verilen mola sonrası (ekstra) belirlenen saatte hareket ediliyor. Ardından Onyx Atölyesi’ne varıyoruz. Taşın yapısı ile ilgili bilgi aldıktan sonra alışveriş için serbest zaman veriliyor. Son olarak Dervent bizi bekliyor. Kayaçların ve peribacalarının hayvan şeklinde erozyona uğradığı bölgeyi gördükten sonra otele dönüyoruz. Akşam yemeği sonrası ekstra Türk Gecesi düzenleniyor. 

Kahvaltı: Aksaray Orhan Ağaçlı Tesisleri’nde ekstra olarak alınıyor. 

Öğle Yemeği:Hanedan Restoran (Menü ve fiyat bilgisi genel şartlar kısmında belirtilmiştir.) 

Konaklama: Seçilen otelde 

Akşam Yemeği:Tur ücretine dahil otel açık büfe ve set menü olarak sunuluyor. 

Mola Tesisleri:Düzce Tursan Tesisleri, Aksaray Orhan Ağaçlı Tesisleri 

Rota: İstanbul – Bolu (259 km), Ankara (186 km), Aksaray (232 km), Aksaray – Ihlara (37 km), Ihlara – Derinkuyu (53 km), Derinkuyu – Avanos (50 km)

 

3.GÜN

Ekstra Balon Turu, Güvercinlik Vadisi, Göreme Açık Hava Müzesi ,Hacı Bektaş

Sabah otel alınan açık büfe kahvaltı sonrasında,ilk olarak Üç Güzeller Peri Bacaları keşfiyle başlıyor. Burada verilen serbest zamanın ardından Göreme Açıkhava Müzesi’ne hareket ediyoruz. İlk olarak St. Basil, St. Barbara, Elmalı, Yılanlı, Yemekhane, Çarıklı kiliselerini gezdikten sonra Öğle yemeğimizi alıyoruz.Yemek sonrasında 3000 yıllık tarihe sahip olan çanak yapım sanatının inceliklerini görmek ve yerinde denemek için verilen serbest zamanın ardından 45 dakikalık otobüs yolculuğu ile Hacı Bektaş-ı Veli Müzesi’ne varıyoruz. Üçler Çeşmesi, Nadar


DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha